Doradca kredytowy w Gdańsk - co warto o nim wiedzieć? - bawolica.pl

Doradca kredytowy w Gdańsk - co warto o nim wiedzieć?

Popularność zawodu doradcy kredytowego rośnie w zawrotnie szybkim tempie. Wynika to z faktu, że Polacy coraz częściej decydują się na branie dużych kredytów, które nierzadko stanowią dla nich niemałe obciążenie finansowe. Dzięki pomocy doradcy możliwe jest znalezienie idealnego kredytu dla siebie oraz dostosowanie go do własnych możliwości finansowych. 


Czym zajmuje się doradca kredytowy?


Najprościej mówiąc, doradca kredytowy w Gdańsk to specjalista w dziedzinie kredytów, który posiada niezbędne kwalifikacje umożliwiające mu pełnienie tej funkcji. Głównym zadaniem doradcy jest pomaganie klientom w znalezieniu idealnego kredytu. W trakcie współpracy ze swoim kontrahentem doradca zapoznaje się z jego oczekiwaniami oraz potrzebami, a następnie dostosowuje rodzaj kredytu do jego predyspozycji finansowych. Następnie doradca przedstawia klientowi szczegóły dotyczące wybranych rodzajów kredytów oraz przygotowuje obligatoryjne dokumenty. Zdarza się, że doradca kredytowy odpowiada również za pośredniczenie pomiędzy klientem a bankiem oraz wspiera swojego klienta w procesie negocjowania o lepsze warunki kredytowania. W zakresie kompetencji doradcy znajdują się praktycznie wszystkie rodzaje kredytów, począwszy od konsumenckiego, a skończywszy na hipotecznym. 


Wiele osób obawia się skorzystania z usług doradcy kredytowego ze względu na obawę o wysokie koszty tej usługi. Obiekcje te są jednak niesłuszne, ponieważ w większości przypadków uzyskanie opinii oraz wskazówek od specjalisty jest zupełnie darmowe. Doradcy kredytowi, podobnie jak doradcy finansowi, świadczą swoje usługi w taki sposób, że ich klient nie jest zobowiązany do ponoszenia żadnych kosztów. W praktyce, doradcy kredytowi zarabiają na prowizjach od banku za pozyskanie nowych konsumentów. Oznacza to, że skorzystanie z ich usług przynosi same korzyści - z pomocą doradców zyskujemy bowiem cenne porady dotyczące optymalnego kredytu, a ponadto nie musimy nadwerężać swojego budżetu domowego. Średnie zarobki doradcy kredytowego w obecnych czasach oscylują w okolicach 4570 złotych brutto. Najlepsi doradcy w swoim fachu mogą jednak liczyć na znacznie wyższe pobory. 


W jaki sposób zostać dobrym doradcą kredytowym?


Doradca kredytowy to zawód, który cieszy się coraz większą popularnością. Spora część społeczeństwa nie ma bowiem wystarczającej wiedzy, aby samodzielnie znaleźć optymalny kredyt dla swoich planów oraz sytuacji materialnej. Zostanie dobrym doradcą nie jest jednak prostym zadaniem. Co prawda, doradca nie musi ukończyć studiów wyższych, aby wykonywać swój zawód, a ponadto nie jest zobligowany do odbycia żadnych specjalistycznych kursów, jednak niezbędna jest bardzo duża wiedza w tematyce kredytowej, gdyż konkurencja na rynku jest relatywnie spora. Aby zwiększyć swoje szanse na zostanie doradcą kredytowym, rekomendowane jest ukończenie studiów ekonomicznych


W pracy doradcy kredytowego sporą rolę odgrywa nie tylko wiedza, ale też właściwe usposobienie. Doradcy powinni cechować się przede wszystkim dużą łatwością w nawiązywaniu relacji z innymi ludźmi. Niezbędne w tym zawodzie są również spore zdolności komunikacyjne oraz zdolność kreatywnego myślenia. Prawdziwy profesjonalista powinien wzbudzać zaufanie klientów i sprawiać, że będą oni wierzyć w jego rekomendacje. Przydatna jest także spora empatia i odporność na negatywne emocje oraz stres. Warto pamiętać też o tym, że najlepsi doradcy są osobami wyróżniającymi się sporym opanowaniem i cierpliwością, a wszystkie decyzje podejmują na bazie olbrzymiego doświadczenia. 

Słowa kluczowe:Doradca kredytowy w gdańsk,