Niezastąpiony system nawadniania roślin - bawolica.pl

Niezastąpiony system nawadniania roślin

Linia kroplująca z kompensacją jako efektywne narzędzie ogrodnicze


Linia kroplująca wykorzystywana jest podczas nawadniania ogrodów, upraw roślin, a także na profesjonalnych plantacjach. Charakteryzuje się ona bardzo łatwą instalacją, a ponadto możliwością równomiernego nawodnienia nawet bardzo długich oraz wąskich pasów powierzchni. Co więcej linia kroplująca z kompensacją jest w stanie nawadniać Także glebę o skomplikowanych kształtach. Najczęściej linie kroplujące tworzone są na bazie polietylenowych rureyk, które mają zamontowane wewnątrz emiteramy. Z zewnątrz widoczne są natomiast otwory, którymi sączy woda.


Skuteczne podlewanie roślin


Co więcej linie kroplujące z kompensacją posiadają dodatkowe kroplowniki, które wyposażone są w membrany z silikonową. To właśnie ona umożliwia równomierne, a także stały wypływ wody. Tym samym niezależnie od długości linii kroplującej oraz bez względu na to jakie ciśnienie ją zasila woda na całej długości wypływa równomiernie. Dlatego też linie z kompensacją ciśnienia najczęściej stosowane są w przypadku terenów nachylonych oraz pagórkowaty, które charakteryzują się różnicami w wysokości. Dużą zaletą linii z kompensacją jest również to że są niezbędnym elementem w systemach z fertygacją. Dzięki temu oprócz wody do roślin trafia także rozpuszczony nawóz, który zasila i wzmacnia system korzeniowy.


Szerokie zastosowanie linii kroplującej


Linie nawadniające z kompensacją idealnie sprawdzają się w przypadkach, kiedy nawadniany ma być bardzo długi ciąg, którego długość całkowita znacznie przekracza 100 m. Dodatkowo świetnie sprawdzają się w przypadku nierównego oraz pagórkowatego terenu, gdzie różnica w wysokości przekracza półtora metra. Linie z kompensacją są również idealne w przypadku nawadniania skarb, a także innych Pagórkowa tych terenów. Są to także produkty niezwykle odporne na pęknięcie oraz kruszenie, a także uszkodzenia mechaniczne czy też niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dzięki temu charakteryzują się elastycznością, a także bardzo dużą wydajnością działania. Są zatem inwestycją na długie lata.

Słowa kluczowe:linia kroplująca z kompensacją,