Kupujemy okna do domu - bawolica.pl

Kupujemy okna do domu

Zakup okien jest jednym z ważniejszych etapów budowy domu i znacząco wpływa na koszty. Zanim wybierzemy konkretny produkt powinniśmy przyswoić podstawowe informacje na temat stolarki otworowej.


Na co zwrócić uwagę wybierając okna?


Obecnie w domach stosuje się najczęściej okna PCV oraz okna drewniane. Ich funkcje użytkowe są podobne, jednak wybierając okna drewniane trzeba liczyć się z wyższym kosztem zakupu. Wybierając okna kościerzyna powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaką szerokość ma profil, z ilu składa się komór oraz jak wygląda jego wzmocnienie stalowe. Klienci często skupiają się jedynie na kształcie profili zaokrąglonym lub kanciastym jednak ma to znaczenie jedynie wizualne. Kolejny ważny element okien to szyby. Obecnie producenci polecają szczególnie okna z pakietem trzyszybowym, który pozwala na zachowanie najlepszych właściwości termoizolacyjnych. Bardzo istotnym elementem okien są także okucia, które będą decydować o wygodzie ich użytkowania.


Od czego zależy cena okien?


Okna do małego domu jednorodzinnego mogą kosztować od 6 tysięcy złotych do 30 tysięcy. Wszystko zależy od wyboru poszczególnych elementów. Jeśli chodzi o kolor to najtańsze są okna białe natomiast te z okleinami będą kosztować więcej. Z dużą dopłatą trzeba liczyć się wtedy, gdy mamy okna w nietypowym kształcie takim jak: koło, elipsa, trójkąt, trapez czy łuk. Nowoczesne rozwiązania takie jak okna tarasowe przesuwne kosztują również dużo więcej. Generalnie każdy klient nabywający okna kościerzyna powinien być świadomy, że za wszelkie niestandardowe rozwiązania będzie musiał dopłacić. Tak jest wtedy, gdy chcemy mieć szyby inne niż typowe a więc mleczne, refleksyjne czy dźwiękoszczelne. Dopłata wystąpi także wtedy, gdy nasze okna kościerzyna będą wyposażone w dodatkowe elementy okuciowe mające na celu podniesienie bezpieczeństwa. Przykładowo mając małe dzieci możemy zamówić sobie klamki z kluczykiem albo z przyciskiem. Dobrą wiadomością jest natomiast fakt, że zamawiając okna do domu w stanie surowym zwykle nie musimy płacić za montaż.

Słowa kluczowe:okna,